Nis “lufta” mes tifozerive në Tiranë, ata të Feyenoord-it urinojnë në autobusin e Romës

Futboll

Nis “lufta” mes tifozerive në Tiranë, ata të Feyenoord-it urinojnë në autobusin e Romës

Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:57
Nis “lufta” mes tifozerive në Tiranë, ata të Feyenoord-it urinojnë në autobusin e Romës

Nis “lufta” mes tifozerive në Tiranë, ata të Feyenoord-it urinojnë në autobusin e Romës!

Tifozët e Feyenoord ka qenë të parët që kanë mbërritur në Tiranë, ndërsa ata të Romës kanë nisur të mbërrijnë mëngjesin e sotëm.

Kujtojmë që ekipi i Romës dërgoi në Shqipëri autobusin zyrtar të saj, ndërsa ata të Feyenoord preferuan të merrnin një me qera.

Tifozeritë e skuadrave urrehen ndjeshëm me njëra-tjetrën, duke kujtuar këtu siuatën e vitit 2015, kur holandezët shkatërruan Romën, ndërsa ata italianë ia kthyen me të njëjtën monedhë në Holandë.

Frika për incedente dhe trazira është lartë në Shqipëri edhe pse masa të rrepta janë marrë për mbarëvajtjen e saj, ku është tentuar që dy tifozeritë të mos kenë asnjë pikë takimi. Nuk dihet se sa kjo do të arrihet.

Ditën e sotme, tifozët e Feyenoord kanë ndezur gjakrat pasi në rrjetet sociale janë shpërndarë pamje teksa ata sh*rrojnë autobusin e Romës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat