Valon Etemi, me gol të shënuar drejton Istanbulsporin kah elita e Turqisë

Futboll

Valon Etemi, me gol të shënuar drejton Istanbulsporin kah elita e Turqisë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 21:07
Valon Etemi, me gol të shënuar drejton Istanbulsporin kah elita e Turqisë

Futbollisti i Maqedonisë, Valon Etemi, ishte futbollisti më i mirë i Istanbulsporit, në triumfin në terrenin e Erzurum me rezultat 4-2, në ndeshjen e parë të gjysmëfinales për inkuadrim në Ligën e Parë të Turqisë.

Mesfushori shqiptarr fillimisht asistoi për golin e parë të skuadrës së tij në minutën e 16-të që ishte vepër e Jazgan-it dhe më pas shënoi golin për 0-3 në minutën e 75-të.

Në fund të ndeshjes, vendasit arritën të reduktojnë epërsinë me Tozlu në minutën e 80-të për 1-3. Mysafirët rritën 1-4 në minutën e 86-të, ndërsa 2-4 përfundimtare u shënua nga Tozlu në minutën e 97-të.

Ndeshja e kthimit në gjysmëfinale që Istanbulspor do ta luajë në shtëpi është caktuar për 29 maj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat