Marash Kumbulla valëvitë flamurin kuqezi pas triumfit të Romës në “Air Albania”

Futboll

Marash Kumbulla valëvitë flamurin kuqezi pas triumfit të Romës në “Air Albania”

Më: 25 maj 2022 Në ora: 23:27
Marash Kumbulla

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla, pjesë e skuadrës së Romës ka valëvitur flamurin kuq e zi në stadium me krenari.

Ai qëndroi në bankën e rezervistëve gjatë gjithë 90 minutave të finales ndërmjet Romës dhe Feynoordit në Ligën e Konferencës të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga Zaniolo.

Në fund të ndeshjes, Kumbulla iu bashkua shokëve të skuadrës në festë dhe ai u përkujdes që të festonte duke e valëvitur flamurin kuqezi në fushë para mijëra tifozëve italian dhe holandez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat