Legjenda angleze: Nëse Liverpooli nuk e fiton Champions Leaguen, Klopp nuk është trajneri i vitit

Futboll

Legjenda angleze: Nëse Liverpooli nuk e fiton Champions Leaguen, Klopp nuk është trajneri i vitit

Më: 26 maj 2022 Në ora: 06:33
Paul Merson

Paul Merson ka thënë se nëse Jurgen Klopp nuk i “tregon dhëmbët” në finalen e Champions League ndaj Real Madridit.

Sipas legjendës angleze, ky sukses duhet të jetë barometër i vlerësimit të performancës së gjermanit.

54-vjeçari po ashtu tha se sukseset e “Të Kuqve” në të dy kupat vendase u arritën me vështirësi, duke mos arritur t’i fitojnë ndeshjet në kohën e rregullt.

Nëse ai nuk e fiton ligën, ai nuk është trajneri i vitit për mua. Mos harroni se Liverpool u fut në një grup të Ligës së Kampionëve ku mund të kalonin. Ata fituan të dy kupat vendase me penallti. Ata nuk i fituan ndeshjet”, tha ndër të tjera Merson.

Mbetet të shihet nëse Klopp do të arrijë të shtunën ta bind anglezin për epitetin e më të mirit të vitit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat