Titulli i medias së njohur në Holandë: Nga sot, Shqipëria është bërë pjesë e Europës

Futboll

Titulli i medias së njohur në Holandë: Nga sot, Shqipëria është bërë pjesë e Europës

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:13
Titulli i medias së njohur në Holandë: Nga sot, Shqipëria është bërë pjesë e Europës

Nuk ishte thjeshtë një ndeshje futbolli ajo e zhvilluar në Tiranë, por shumë më tepër.

Ishte një rritje për ekonominë e vendit, ishte një “pushtim” ku të huajt erdhën si kurrë më parë brenda një ditë të vetme, por mbi të gjitha, imazh.

Titulli më i spikatur i të gjithë këtyre ditëve vjen nga media holandeze, “NRC.NL”: “Nga sot, Shqipëria është bërë pjesë e Europës”.

E gjitha kjo vjen falë fuqisë së futbollit. Me të drejtë, teksa finalja u transmetua në 155 vënde të botës dhe për herë të parë vendi ynë kishte interesin e gjithë shteteve të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat