Leeds United transferon nga Salzburg reprezentuesin amerikan

Futboll

Leeds United transferon nga Salzburg reprezentuesin amerikan

Më: 26 maj 2022 Në ora: 18:44
Leeds United transferon nga Salzburg reprezentuesin amerikan

Leeds United ka rënë dakord për një marrëveshje me Red Bull Salzburg për lojtarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Brenden Aaronson.

Marrëveshja për anësorin 21-vjeçar do të përfundojë më 1 korrik dhe Aaronson do të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare.

Aaronson kryesisht është një mesfushor sulmues, por ai gjithashtu është i aftë të luajë në një sërë rolesh.

Leeds fillimisht u përpoq të nënshkruante me reprezentuesin amerikan në afatin kalimtar të janarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat