Tifozët anglezë kapërcejnë rrethimin dhe futen pa bileta

Futboll

Tifozët anglezë kapërcejnë rrethimin dhe futen pa bileta

Më: 28 maj 2022 Në ora: 21:13
Tifozët anglezë kapërcejnë rrethimin dhe futen pa bileta

Finalja e Ligës së Kampioneve po shoqërohet me skena kaosi të pazakontë.

Sikur të mos mjaftonte vonesa e tifiozëve të Liverpul për t’u futur në impiantin e “Stade de France”, ka shumë syresh të cilët ia kanë hedhur masave të sigurisë duke u futur pa biletë.

Videot e fundit nga stadiumi tregojnë tifozë të Liverpulit të cilët kapërcejnë rrethimet e stadiumit dhe me vrap kalojën stjuardët, duke u futur për të parë ndeshjen edhe pse nuk kanë bileta.

Një ngjarje që kujton shumë atë të finales së Euro 2020 të vitit të kaluar në “Uembli” kur një numër shumë i madh tifozësh anglezë bënë të njëjtën gjë për të ndjekur sfidën mes Anglisë dhe Italisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat