Vinicius Junior, lojtari më i mirë i ri i sezonit në Champions

Futboll

Vinicius Junior, lojtari më i mirë i ri i sezonit në Champions

Më: 31 maj 2022 Në ora: 12:53
Vinicius Junior, lojtari më i mirë i ri i sezonit në Champions

Nuk kanë të ndalur shpërblimet për lojtarët e Real Madridit pas triumfit në Ligën e Kampionëve.

Karim Benzema u zgjodh lojtari më i mirë i sezonit në Champions.

Kurse, partneri i tij i repartit, Vinicius Junior është zgjedhur lojtari më i mirë i ri i sezonit në Champions.

Këtë përzgjedhje e ka bërë paneli i vëzhguesve teknikë të UEFA-s pas përfundimit të sezonit 2021/22 të ligës elitare evropiane.

Sulmuesi brazilian e pati një sezon të jashtëzakonshëm me “Los Blancos”.

Ai madje ia siguroi Realit titullin e 14-të të kampionit evropian pasi e shënoi golin e fitores 1:0 ndaj Liverpoolit në Paris.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat