PSG vendos një tjetër rekord, 300 milionë euro humbje

Futboll

PSG vendos një tjetër rekord, 300 milionë euro humbje

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 16:54
PSG vendos një tjetër rekord, 300 milionë euro humbje

Paris Saint Germain po përgatitet të thyejë një rekord të ri negativ. Sipas raportimeve të “L’Equipe”, klubi do ta mbyllë vitin financiar 2021/22 me një deficit që mund të arrijë deri në 300 milionë euro, 

224.3 milionë të buxhetit të një viti më parë.

E përditshmja franceze raporton se në sezoin 2022/23 gjërat janë të destinuara të përkeqësohen edhe më tej, duke qenë se në llogari do të hyjë edhe kontrata e re e Kylian Mbappe , e cila hyn në fuqi nga 1 korriku.

Klubi Al-Khelaifi dotë përballet me një deficit të frikshëm, i cili rrezikon të ndikojë shumë edhe në merkato të verës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat