​Top-10 skuadrat më të mira në botë sipas FIFA-së, Gjermania mbetet jashtë

Futboll

​Top-10 skuadrat më të mira në botë sipas FIFA-së, Gjermania mbetet jashtë

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 11:27
Brazili mbetet skuadra më e mirë në botë duke u pozicionuar si e para me 1837.56 pikë

Organi më i lartë i futbollit botëror, FIFA, sot ka publikuar ranglistën e re të saj pas ndeshjeve që u zhvilluan gjatë muajit qershor.

Sipas kësaj renditje, Brazili mbetet skuadra më e mirë në botë duke u pozicionuar si e para me 1837.56 pikë. Në vendin e dytë është Belgjika me 1821.92 pikë, kurse e treta është Argjentina me 1770.65 pikë.

Vendet katër dhe pesë mbahen nga Franca dhe Anglia. Spanja renditet e gjashta, e pasuar nga Italia në vendin e shtatë.

Pastaj vijnë Holanda, Portugalia dhe Danimarka që e kompletojnë top-10-shen e kësaj renditje.

Njëra nga vendet e mëdha që mbetet jashtë top-10-shes është Gjermania.

Nga ana tjetër, Kosova ka shënuar një ngritje të lehtë duke u pozicionuar në vendin e 16, kurse Shqipëria është në vendin e 66-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat