Reprezentues i Kosovës vazhdon karrierën në Turqi

Futboll

Reprezentues i Kosovës vazhdon karrierën në Turqi

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 15:31
Reprezentues i Kosovës vazhdon karrierën në Turqi

Ibrahim Dresheviq tash e tutje do të jetë nën urdhrat e legjendës italiane të futbollit, Andrea Pirlo.

Futbollisti kosovar ka nënshkruar me klubin turk, Fatih Karagumruk.

 Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Dresheviq deri tash ishte pjesë e Hereenvenit në Holandë. 

Ai është lojtar me peshë edhe te Kombëtarja e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat