Origi-Milan, zyrtarizimi pritet të bëhet javën e ardhshme

Futboll

Origi-Milan, zyrtarizimi pritet të bëhet javën e ardhshme

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 17:30
Divock Origi

Divock Origi do të jetë lojtar i Milanit javën e ardhshme.

Pas largimit si lojtar i lirë nga Liverpooli, Divock Origi thuhet se ka zgjedhur Milanin si destinacionin e tij të radhës.

Tani, siç raportohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Origi do të zyrtarizohet si transferimi më i ri i Milanit gjatë javës së ardhshme.

Marrëveshja mes dy palëve është arritur në muajin maj, ku tani është vetëm çështje kohe që ta shohim Origin në fanellën e kampionit italian.

Në anën tjetër, skuadra spanjolle, Villarreal, kishte pyetur rreth mundësisë për të arritur marrëveshje me Origin, por ky i fundit dëshironte vetëm kalimin te Milani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat