Presidenti i klubit futet në fushë dhe godet gjyqtarin

Futboll

Presidenti i klubit futet në fushë dhe godet gjyqtarin

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 13:43
Presidenti i klubit godet gjyqtarin

Një skandal i jashtëzakonshëm në historinë e futbollit ka ndodhur në një ndeshje në Nigeri.

Kano Pillars dhe Dakkada janë ndeshur së bashku dhe një moment i çuditshëm ka ndodhur. Në minutën e 92-të, miqtë barazuan rezultatin në 1-1.

Ky gol ka irrituar presidentin e klubit vendas, Yahaya Surajo, doli me vrap në fushë dhe e goditi pas koke me grusht.

Kërcënime të shumta kanë ardhur në drejtim të gjyqtarëve dhe ata janë detyruar të komunikojnë së bashku dhe kanë anuluar golin për pozicion të parregullt.

Federata e Futbollit të Nigerisë ka reaguar dhe pezulloi presidentin e klubit për sjellje jo sportive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat