Klubi italian provon çdo gjë për të rikthyer portugezin në Serie A

Futboll

Klubi italian provon çdo gjë për të rikthyer portugezin në Serie A

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 13:57
Ronaldo

Cristiano Ronaldo duket se nuk do të jetë pjesë e Mançester Junajtid sezonin e ardhshëm dhe po mendon për një skuadër tjetër.

Siç bënë me dije në Spanjë, Bajerni i Mynihut shfaqi një interes për portugezin, por çdo gjë ra poshtë kur këtë lajm e mohoi vetë drejtori sportiv i gjermanëve, Hasan Salihamixhiç, i cili theksoi se kjo ishte thjesht një spekulim.

Duket se një tjetër klub i madh kërkon që të afrojë Ronaldon në radhët e veta. Bëhet fjalë për Romën e Zhoze Murinjos, e cila kishte shfaqur dhe një interes më parë.

Me lajmin e largimit të tij nga Anglia dhe refuzimit nga Bajerni, tani Roman do të provojë çdo gjë për të bindur portugezin që të veshë fanellën verdhekuqe, siç bënë me dije “Football-Italia”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat