U la në burg për grabitjen në vilën e Marco Verrattit, flet shqiptari

Futboll

U la në burg për grabitjen në vilën e Marco Verrattit, flet shqiptari

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 11:17
U la në burg për grabitjen në vilën e Marco Verrattit, flet shqiptari

Një shqiptar dhe një spanjoll janë lënë në burg në Denia, për grabitjen e Marco Verratti në një vilë në Ibiza në pronësi të ish-lojtarit Ronaldo Nazário.

Katër persona të tjerë të arrestuar në  Costa del Sol  janë liruar nga akuza. Arrestimet janë pjesë e një operacioni të  Policisë Kombëtare të  koordinuar nga Gjykata e Instruksionit në Murcia, ku nisën hetimet.

Hetimi i policisë lidh bandën e çmontuar me gati njëzet sulme në shtëpi, sipas burimeve pranë rastit. Dy të arrestuarit në Dénia janë mbajtur në Komisariat që nga arrestimi i tyre të martën e kaluar, kur zbritën nga  trageti  që i transferoi nga Ibiza.

Në makinë agjentët  gjetën sende nga  grabitja milionëshe e lojtarit të Paris Saint-Germain, i cili raportoi për vjedhjen e 10 mijë eurove dhe bizhuteri dhe ora me vlerë rreth  tre milionë  euro.

Çështja është nën hetim dhe të arrestuarit në Dénia, të ndihmuar nga avokati  Francisco Miguel Galiana Botella , përfituan nga e drejta e tyre për të mos dëshmuar në zyrat e policisë.

Megjithatë, shtetasi shqiptar i ndaluar në deklaratën e tij ka saktësuar se ka mbërritur në ishullin Ibiza të hënën e kaluar, një ditë pas grabitjes. "Jam i pafajshëm, në Ibiza erdha pas grabitjes", thotë shqiptari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat