“Special One” tjetër i familjes së Mourinho, vajza fiton

Futboll

“Special One” tjetër i familjes së Mourinho, vajza fiton

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 13:54
“Special One” tjetër i familjes së Mourinho

Kur babai yt është një nga trajnerët më të famshëm në botë, tashmë e di që rruga jote është e shënuar. Të gjithë do t’ju njohin si “bijë e filanit”, mbiemri juaj do të dalë gjithmonë përpara emrit. Në atë pikë, ju keni dy rrugë: jetoni me të dhe vazhdoni rrugën tuaj, ose “shtypuni” nga mbiemri që mbani.

Matilde Mourinho zgjodhi opsionin e parë. Ajo studioi, jetoi një fëmijëri dhe adoleshencë të shkujdesshme, veçanërisht në Angli, dhe më pas vendosi se cila do të ishte e ardhmja e saj: krijoi një linjë bizhuterish.

Ndërsa Mou, në fund të majit, po fitonte Ligën e Konferencës në “Arena Kombëtare” të Tiranës, Matilde mori në shtëpi edhe trofeun e saj personal. Ndërkohë, i dha babait të saj dhe të gjithë lojtarëve verdhekuq nga një byzylyk ekskluziv me vendin dhe datën e finales në Tiranë, kundër Feyenoord-it.

Më pas mori komplimentetnga shtypi anglez, që nuk është asnjëherë shumë i butë, për linjën e saj të bizhuterive prej ari të ricikluar, diamante të rritur në laborator, procese transparente dhe ambalazhe miqësore me mjedisin.

Me siguri që të atin si dëshmi kryesore e ka ndihmuar, por, siç e kanë vënë në dukje edhe revistat e rëndësishme të modës në Angli, fakti që në moshën 26-vjeçare arriti të krijojë linjën e saj dhe po vendoset në një sektor kaq konkurrues nuk është diçka e vogël.

Gjithashtu sepse marka quhet “Matilde Jewellery” dhe mbiemri i babait nuk figuron në emër, gjë që do të kishte përfaqësuar një marketing të lehtë. Marka e vajzës së “Special One” nuk ka mbushur ende as dy vite. Në këtë sektor konsiderohet si një nga risitë më interesante U-30, aq sa mori çmimin e markës në zhvillim të vitit në “Professional Jeweler Awards”, nëntorin e kaluar.

Ose “titullin”, për ta thënë në një mënyrë kaq të dashur për Jose Mourinho. Krahasimi, megjithatë, ndalet këtu, sepse Matilde po përpiqet të ecë me këmbët, idetë dhe imagjinatën e saj. Ajo është gati t’i japë babait të saj dhe lojtarëve të tij byzylykë të tjerë festimi në rast fitoresh si në finalen e Tiranës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat