Zogaj me gjyqtarët gjermanë, do të ndajë drejtësinë në Champions League  

Futboll

Zogaj me gjyqtarët gjermanë, do të ndajë drejtësinë në Champions League  

Nga: Kemajl Goca Më: 3 korrik 2022 Në ora: 14:47
Zogaj

Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi të Zvicrës, me gjyqtarët gjermanë do të ndajë drejtësinë në rrethin e parë kualifikues të Champions League.

Zogaj është caktuar për sfidën në stadiumin “Republican” në Yerevan, ku ndeshen skuadra armene Pyunik dhe ajo rumune CFR Cluy.

Ndeshja luhet të martën (me 5 korrik) në orën 18.00.

Gjyqtar kryesor është Bastian Dankert, asistent i parë Bekim Zogaj dhe asistent i dytë Jan Kobell.

Zogaj, ndër gjyqtarët më të mirë në Zvicër, ka përvojë në ndeshjet e ndryshme ndërkombëtare, kjo është edhe një sfidë e radhës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat