Ivani në Prishtinë, shpërndan një shkrim provokues kundër Kosovës 

Futboll

Ivani në Prishtinë, shpërndan një shkrim provokues kundër Kosovës 

Nga: K.Goca Më: 5 korrik 2022 Në ora: 14:27
Stadiumi "Fadil Vokrri"

Mendësia serbe vazhdon si gjithmonë me mendësinë e urrejtjes dhe të ushqyer nga kuzhina e Beogradit kundër Republikës së Kosovës.

Futbollisti serb, Ivan Tatomiroviq, luan për kampionin e Lituanisë, sonte në orën 20.00 përballet me kampionin e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Ky futbollist pa fije turpi shpërndan një shkrim të një farë “sport.srbiaj1”, ku aty shkruan:

Image

Ky shkrim u shpërnda nga Ivani

“Mbrojtësi ynë Ivan Tatomiroviq do të luajë me lituanët e Zalgiris në ndeshjen kundër Ballkanit, në të ashtuquajturën Kosovë”.

Kjo është edhe një dëshmi se mendësia primitive serbe është edhe në sport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat