Vrioni zgjedh skuadrën e re dhe vendos një rekord për Juventusin ngaEjgi Çabeli

Futboll

Vrioni zgjedh skuadrën e re dhe vendos një rekord për Juventusin ngaEjgi Çabeli

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:55
Vrioni

Tashmë nuk ka më dyshime sa i takon të ardhmes së Giacomo Vrionit. Sulmuesi i kombëtares ka zgjedhur të braktisë Europën dhe të fluturojë drejt Amerikës me 23-vjeçarin që është shndërruar në lojtarin më të ri të New England Revolution, skuadër e elitës në MLS.

Kështu, Vrioni përshëndetet me Juventusin pjesë e të cilës ishte nga viti 2020, ndërsa ka vendosur edhe një rekord sa i takon klubit bardhezi. Kjo pasi Vrioni është bërë lojtari i parë që pasi aktivizohet me ekipin U23 të torinezëve dhe më pas ia del të transferohet në kampionatin elitar të Amerikës.

Kujtojmë se lojtari shqiptar shkëlqeu në sezonin e kaluar me Tirol (19 gola në 28 ndeshje) ku luajti si i huazuar duke u shpallur edhe golashënuesi më i mirë në kampionatin austriak.

Falë kësaj, ofertat për Vrionin ishin të shumta megjithatë sulmuesi zgjodhi Amerikën ndërsa mbetet për t’u parë nëse një transferim i tillë përtej oqeanit, do ta penalizojë në grumbullimet me kombëtaren.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat