Arsenali bën ofertë zyrtare për futbollistin e kombëtares së Kosovës

Futboll

Arsenali bën ofertë zyrtare për futbollistin e kombëtares së Kosovës

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 00:09
Edon Zhegrova

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, është pranë hedhjes së hapit më të madh në karrierën e tij.

Anësori shqiptar u transferua në janar në radhët e Lille-s për 7 milionë euro, ku po lë një ndikim pozitiv me aftësitë e tij në fushë.

Futbollisti 23-vjeçar ka tërhequr vëmendjen e një prej klubeve më të mëdha të Anglisë.

Arteta është bindur dhe e do Zhegrovën në urdhërat e tij. Gazetari Arlind Sadiku bën me dije se Arsenali ka dorëzuar një ofertë zyrtare në tryezën  Lille-s dhe tashmë vendimi i përket pikërisht klubit francez dhe vetë lojtarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat