Mehmeti lë Vushtrrinë, karrierën do ta vazhdoj në Shqipëri

Futboll

Mehmeti lë Vushtrrinë, karrierën do ta vazhdoj në Shqipëri

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 12:39
Mehmeti lë Vushtrrinë

Erzeni vijon punën për përforcimin e skuadrës, ndërsa na ndajnë edhe dy javë nga fillimi i Superiores, ku skuadra shijakase do të debutojë pas një mungese prej 19 vitesh.

Së fundmi Erzeni ka afruar në skuadër mesfushorin Adnard Mehmetin, i cili së fundmi ishte pjesë e ekipit të Vushtrisë në kampionatin kosovar.

Në 20-të ndeshje të luajtura me Vushtrrinë sezonin e kaluar 21-vjeçari shënoi 8 gola.

Mesfushori do të jetë një përforcim i vlefshëm për shijakasit për edicionin e ri 2022 – 2023, ndërsa kjo pritet të jetë eksperienca e parë në Shqipëri për Mehmetin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat