Te Monza shkon në 12 numri i futbollistëve të afruar këtë verë

Futboll

Te Monza shkon në 12 numri i futbollistëve të afruar këtë verë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 20:50
Te Monza shkon në 12 numri i futbollistëve të afruar këtë verë

Monza bën goditje e 12 në merkato, duke ndryshuar thuajse tërësisht formacionin që e ngjiti për herë të parë në Serinë A. Është tashmë e mbyllur marrëveshja për transferimin e sulmuesit Andrea Petagna te klubi nga Brianza.

Mediat italiane zbulojnë se marrëveshja me Napolin është arritur mbi bazën e huazimit për 2.5 milionë euro dhe detyrimit të blerjes për 10 milionë euro të tjera, plus 1.5 bonus, që e çon totalin në 14 milionë euro.

Andrea Petagna është sulmuesi i dytë që i shtohet organikës së Monzës gjatë merkatos së kësaj vere dhe pritet të formojë repartin bashkë me Gianluca Caprarin, i cili erdhi pak ditë më parë nga Verona.

Megjithatë merkatoja e klubit nuk mbyllet me kaq, pasi Adriano Galliani po punon për goditjen e 13, që do të jetë edhe qershia mbi tortë. Emri i preferuar është ai i Mauro Icardit, që ka dalë jashtë planeve të PSG-së, megjithatë Monza nuk mund t’i mbulojë të gjithë pagën argjentinasit, ndaj vijojnë negociatat.

Lista e lojtarëve të afruar nga Monza:

Portierë: Cragno dhe Sorrentino
Mbrojtës: Andrea Ranocchia, Carboni, Birindelli, Marlon
Mesfushorë: Sensi, Pessina, Filippo Ranocchia, Ëarren Bondo
Sulmues: Caprari, Petagna

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat