Trajneri i Frankurtit: Nuk kemi frikë, ata nuk janë shumë të fortë

Futboll

Trajneri i Frankurtit: Nuk kemi frikë, ata nuk janë shumë të fortë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 21:11
Trajneri i Frankurtit

Nesër (e mërkurë), Real Madridi dhe Frankfurti do të takohen mes vete në finalen e Superkupës së Evropës

Ndeshja do të filojë nga ora 21:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin olimpik në Finalandë.

Në prag të këtij takimi ka folur trajneri i gjermanëve, Oliver Glasner.

Numri një i pankinës së Frankfurt, Glasner beson se ekipi i tij do ia dalë në fund të marrë trofeun.

“Ne nuk kemi frikë, kemi vetëm gëzimin për të luajtur një ndeshje kaq të rëndësishme. Real Madridi nuk është shumë i fortë, ka gjithmonë shanse për të fituar. Ne e dimë se Reali është një ekip i jashtëzakonshëm, por ne gjithashtu e dimë se çfarë jemi të aftë të bëjmë.

“Benzema? Do të duhet të mbrohemi mirë. Ai lëviz jashtëzakonisht mirë dhe ka aftësi të shkëlqyera shënimi. I gjithë Real Madridi është i rrezikshëm”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat