Eliminim i bujshëm i Monaco-s në shtesë, këto janë rezultatet në Champions

Futboll

Eliminim i bujshëm i Monaco-s në shtesë, këto janë rezultatet në Champions

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 23:22
Eliminim i bujshëm i Monaco-s

Skuadra e Monaco-s i ka dhënë lamtumirën e Champions League pa siguruar fazën në grupe të saj.

Eliminimi i bujshëm i ekipit francez erdhi përballë PSV-së, në një supersfidë që u luajt në Holandë.

Pas barazimit 1-1 në sfidën e parë, dueli i dytë ishte njëlloj i luftuar me kohën e rregullt që u mbyll me shifrat 2-2. Por në shtesën e takimit, ishte ish-sulmuesi i Barcelonës, Luk De Jong, ai i cili tundi rrjetën në minutën e 109, duke shënuar golin që do të vuloste suksesin 3-2 dhe kalimin e mëtejshëm të skuadrës së tij.

Ndërkohë, lamtumirën turneut në ndeshjet e sotme ia kanë dhënë edhe skuadra të tjera me emër si Sherif Tiraspol, Midtjylland, Ferencvarosh apo edhe belgët e Ruajal USG.

Rezultatet

Zalgiris-Bodo/Glimt 1-1
Apollon-Makabi Haifa 2-0
Plzen-Sherif Tiraspol 2-1
Pjunik-Crvena Zvezda 0-2
Midtjylland-Benfika 1-3
Dinamo Zagreb-Ludogorets 4-1
Ferencvarosh-Karabak 1-3
PSV-Monaco 3-2
Shturm Grac-Dinamo Kiev 1-2
Rejnxhërs-Ruajal USG 3-0
*Të theksuara skuadrat e kualifikuara

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat