Benzema kalon Raulin, bëhet lojtari i dytë me më shumë gola në histori të Real Madridit

Futboll

Benzema kalon Raulin, bëhet lojtari i dytë me më shumë gola në histori të Real Madridit

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 23:26
Benzema

Helsinki tashmë zë një vend të veçantë në zemrën e Karim Benzemas dhe karrierës së tij me Real Madridin.

Pas 64 minutash në Superkupën e Evropës, kapiteni i Los Blancos ka gjetur rrjetën e Eintracht Frankfurt.

Ku ishte goli i 324-të i Karimit me fanellën e Real Madridit në ndeshjet zyrtare, që i mjafton për të qenë golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e klubit.

Ai lë pas Raulin dhe përpara vetës ka tani vetëm Cristiano Ronaldon me  451 gola. Në teori janë të paarritshme, por…

Me golin e shënuar në portën e Kevin Trapp, Benzema zgjeroi zinxhirin që e nisi më 20 shtator 2009 kur shënoi ndaj Xerez.

Benzema qenë partner sulmi me Raulin dhe Cristianon në një kohë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat