Djali i Igli Tares firmos me klubin e njohur austriak

Futboll

Djali i Igli Tares firmos me klubin e njohur austriak

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 16:16
Djali i Igli Tares firmos me klubin e njohur austriak

Etienne Tare mbylli aventurën me Lazion U19 dhe është transferuar në Austri. 

SuperSport mëson se djali i Igli Tares, ish-sulmuesit të Kombëtares dhe drejtorit sportiv të Lazios, ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Rapidin e Vienës.

Sulmuesi do të bashkohet me ekipin e dytë të Rapidit, që garon në divizionin e dytë të futbollit austriak.

Etienne ka lindur në Brescia, ekip ku babai i tij kaloi vitet më të bukura të karrierës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat