Shkupi fiton në kampionatin maqedon, gati për Ballkanin e Therandës 

Futboll

Shkupi fiton në kampionatin maqedon, gati për Ballkanin e Therandës 

Nga: K. G. Më: 13 gusht 2022 Në ora: 20:05
Pamje nga ndeshja

Kampioni Shkupi ka shënuar fitoren e parë në ndeshjen e parë për sezonin e ri në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. 

Shkupjanët triumfuan me rezultat 2:1 ndaj Makedonija GP, në takimin e javës së dytë.

Për Shkupin ka qenë ndeshja e parë. 

Pas një pjese të parë të barabartë, skuadra e trajnerit Goce Sedlloskit e theu rezistencën e mysafirëve në vetëm tre minuta, me dy golat e Trapanovskit dhe Cefas, në pjesën e dytë nga minuta e 67-të dhe të minutën e 70-tën.

Mysafirët u rikthyen në lojë me golin e Emir Skënderit (87’), por nuk patën forcë të befasojnë vendasit.

Për skuadrën shqiptare, më e rëndësishmja është se janë shënuar tre pikët e para në sezonin e ri, para rikthimit në garën ndërkombëtare dhe ndeshjes së play-off-it me Ballkanin e Therandës për një vend në fazën e grupeve të Conference League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat