Skuadra shqiptare shokon Bregallnicën në Shtip, kryeson në Kampionatin e Maqedonisë

Futboll

Skuadra shqiptare shokon Bregallnicën në Shtip, kryeson në Kampionatin e Maqedonisë

Nga: K. G. Më: 14 gusht 2022 Në ora: 19:07
Struga Trim Lum

Skuadra shqiptare, Struga Trim Lum, regjistron fitoren e dytë rresht dhe kryeson me 6 pikë në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

Struganët shënuan fitore të madhe me rezultat 1:0 ndaj Bregallnicës në Shtip.

Një fitore e pastër si loti, ndërsa në anën tjetër shokon vendasit.

Në minutën e 88-të, Hogan shënon për triumfin e madh. 

Bregallnica është në vend të 6-të m 3 pikë të mbledhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat