​Këto janë ndeshjet interesante që na presin në xhiron e dytë të Superligës së Kosovës

Futboll

​Këto janë ndeshjet interesante që na presin në xhiron e dytë të Superligës së Kosovës

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 16:39
Foto ilustrim

Xhiro e parë e Superligës së Kosovës solli katër ndeshje mjaftë interesante ku nuk munguan edhe disa rezultate befasuese.

Vlen të theksohet se kampioni i Kosovës, Ballkani, nuk e ka luajtur ndeshjen e xhiros së parë ku do të ballafaqohej me Malishevën e trajnerit Arsim Thaçi për shkak të angazhimit në Ligën e Konferencës.

Ndeshje shumë interesante do të zhvillohen edhe ne xhiron e dytë. Ballkani do të luajë kundër Drenicës në Suharekë, kurse një ballafaqim mjaftë interesante pritet të jetë ai ndërmjet Gjilanit dhe Malishevës.

Këto janë pesë sfidat e xhiros së dytë:

Llapi-Trepça’89

Gjilani-Malisheva

Ferizaj-Prishtina

Drita-Dukagjini

Ballkani-Drenica

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat