Barcelona mund të nënshkruajë urgjentisht me një lojtar të lirë

Futboll

Barcelona mund të nënshkruajë urgjentisht me një lojtar të lirë

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 00:16
Xavi

Barcelona mund t’i drejtohet tregut të agjentëve të lirë përpara se të mbyllet dritarja e transferimeve nëse lind nevoja.

Në të ardhmen e afërt, Memphis Depay dhe Pierre-Emerick Aubameyang mund të largohen nga ekipi, duke negociuar përkatësisht me Juventusin dhe Chelsean.

Pasi ka humbur dy sulmues njëherësh, Barcelona ndoshta do të detyrohet të gjejë një sulmues të ri në kohën më të shkurtër të mundshme.

Sipas mediave spanjolle, Andrea Belotti dhe Edinson Cavani, të cilët aktualisht janë në statusin e lojtarit të lirë, figurojnë në listën e opsioneve “emergjente” të Barcelonës.

Pretendenti kryesor për Cavanin quhet Villarreal dhe Belotti pret qartësi në një marrëveshje me Romën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat