Presidenti i FIFA-s bën homazhe te shtatorja e Fadil Vokrrit

Futboll

Presidenti i FIFA-s bën homazhe te shtatorja e Fadil Vokrrit

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 10:46
Presidenti i FIFA-s bën homazhe te shtatorja e Fadil Vokrrit

Gianni Infantino bën homazhe te shtatorja e Fadil Vokrrit, e viziton edhe stadiumin.

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka bërë homazhe te shtatorja e legjendës së futbollit tonë, Fadil Vokrrit.

Infantino gjithashtu vizitoi edhe stadiumin “Fadil Vokrri”, teksa në hyrje të stadiumit është pritur me duartrokitje frenetike nga gjenerata e sakrificës.

Kjo është vizita e parë zyrtare në Kosovë e presidentit të shtëpisë më të madhe të futbollit në botë.

Dje, Infantino ishte për vizitë në Shqipëri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat