Kështu duket tabela e Superligës pas tri ndeshjeve të sotme

Futboll

Kështu duket tabela e Superligës pas tri ndeshjeve të sotme

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 16:32
Kështu duket tabela e Superligës pas tri ndeshjeve të sotme

Drita me fitoren kundër Drenicës (2-1), ka ‘blinduar’ kreun e tabelës me 21 pikë, gjashtë më shumë së Ballkani, kjo e fundit nesër luan derbin kundër Gjilanit.

Prishtina e cila nesër përballet me Trepçën ’89 renditet e katërta me 12 pikë, një më shumë së Drenica e cila sot u mund nga Drita.

Llapi dhe Malisheva që sot ndan pikët (1-1), mbesin në zonën e rrezikshme më nga nëntë pikë përkatësisht tetë.

Image

Dukagjini pavarësisht fitores kundër Ferizajt (4-1), mbetet e fundit në tabelë me vetëm pesë pikë të tubuara, dy me pak se Ferizaj që është e parafundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat