Asllani në fushë si titullar, starton sfida në “San Siro”

Futboll

Asllani në fushë si titullar, starton sfida në “San Siro”

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 18:13
Asllani në fushë si titullar

Kristjan Asllani luan sot ndeshjen e tij të parë si titullar me fanellën e Interit në Serinë A. Dhe nuk do të jetë një ndeshje dosido, por një sfidë e vështirë ndaj Romës së Zhoze Murinjos.

Futbollisti është zëvendësuesi i Brozoviç të dëmtuar dhe Inzagi më në fund i ka dhënë besimin duke e hedhur nga fusha e lojës në rreshtimin e zikaltërve të cilët duan të marrin veten pas humbjes përballë Udinezes para ndalesës së kampionatit.

FORMACIONET ZYRTARE

INTER (3-5-2): Handanoviç; Skrinjar, Açerbi, Bastoni; Dumfrajs, Barela, Asllani, Çalhanollu, Dimarko; Lautaro Martinez, Xheko.
Trajner: Simone Inzagi.

ROMA (3-4-2-1): Rui Patricio; Mançini, Smalling, Ibanez; Çelik, Matiç, Kristante, Spinacola; Zaniolo, Pelegrini; Dibala.
Trajner: Salvatore Foti (Murinjo i skualifikuar).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat