Feronikeli 74 lider i ri në Grupin A! Ditë të zeza për Vëllaznimin

Futboll

Feronikeli 74 lider i ri në Grupin A! Ditë të zeza për Vëllaznimin

Nga: Kemajl Goca Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:55
Pamje nga ndeshja Istogu - Vëllaznimi

Feronikeli 74 nga Drenasi është lideri i ri në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi A.

Skuadra nga Drenasi ngadhënjeu në derbi, me rezultat 2:0 ndaj Rahovecit vendas.

Vëllaznimi i Gjakovës pësoi humbjen e shtatë radhazi, kësaj here mposhtet me 3:1 nga Istogu vendas.

Rezultatet 

Liria - Phoniex 2:0
Istogu - Vëllaznimi 3:1
Rahoveci - Feronikeli 74 0:2
Rilindja 1974 - Trepça 2:2
A&N - Drenasi 1:3

Pas javës së 7-të, Feronikeli 74 kryeson me 14 pikë, pasojnë Rahoveci 14, Phoniex 13, Istogu 12, Drenasi 12, Liria 11, Rilindja 1974 7, A&N 7, Trepça 5 dhe Vëllaznimi 0 pikë. 

Në javën e 8-të do të takohen: Feronikeli 74 - Liria, Drenasi - Trepça, A&N - Rahoveci, Vëllaznimi - Rilindja 1874  dhe Phoniex - Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat