Bekaj: Pas penalltisë së humbur besoja te fitorja, por pas kartonit të kuq…

Futboll

Bekaj: Pas penalltisë së humbur besoja te fitorja, por pas kartonit të kuq…

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 23:16
Bekaj

Visar Bekaj ishte një nga protagonistët kryesorë në fitoren e Tiranës ndaj Partizanit, me pritjet e tij. në një prononcim për “Oversport”, gardiani i bardhebluve u shpreh i lumtur për tre pikët që mori skuadra e tij në derbi.

“Kur humbëm penallti isha i bindur që do të fitonim, por pas kartonit të kuq do të isha i lumtur dhe me një barazim. Gjithsesi jam i lumtur me skuadrën dhe për fitoren.

Janë ato shqetësimet që sulmuan ata. Ne bëmë punën tonë sa të mundemi.

Prishtina është vendi im. Por dhe te Tirana po ndjej një lloj mikpritje edhe nga tifozët.

TE Kombëtarja jap maksimumin. Shpresoj të kapim ndonjë vend në Europë dhe pastaj pse jo të mos jem titullar.

Ta marrësh shiritin e kapitenit është një përgjegjësi shumë e madhe, sidomos te Tirana”, u shpreh Bekaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat