Sulmuesi i Shpresave vazhdon të shkëlqejë në Itali

Futboll

Sulmuesi i Shpresave vazhdon të shkëlqejë në Itali

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 19:42
Sulmuesi i Shpresave vazhdon të shkëlqejë në Itali

Stiven Shpendi është përzgjedhur në formacionin më të mirë të javës në Serinë C italiane. Sulmuesi shqiptar, i cili ishte edhe i grumbulluar me ekipin U-21 në muajin shtator, po vazhdon të shkëlqejë me Çezenën.

Pasi u shpall golashënuesi më i mirë i Primaverave të Çezenës, ku shënoi 25 gola, ai kaloi në ekipin e parë që merr pjesë në Serinë C.

Në pesë ndeshje të luajtura deri tani, Shpendi ka shënuar 2 gola, teksa në fundjavë ishte protagonist i një goli me penallti që hapi sfidën, ndërkohë që në vazhdim ai ishte ndër lojtarët më të mirë në fushë.

Kjo paraqitje e ka nxjerrë 19-vjeçarin shqiptar në formacionin më të mirë. Pjesë e Çezenës është edhe vëllai binjak i tij, Kristjani, që nuk luajti në këtë sfidë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat