Vdes gjyqtari i cili ndau drejtësinë në Ligën e Kampionëve

Futboll

Vdes gjyqtari i cili ndau drejtësinë në Ligën e Kampionëve

Më: 16 nëntor 2022 Në ora: 11:23
Johan Hamel

Gjyqtari francez, Johan Hamel tragjikisht ka ndërruar sot jetë pasi që pësoi një sulm në tru gjatë stërvitjes.

Hamel, 42 vjeçar, ishte një veteran i gjyqtarëve francez ku ka ndarë drejtësinë në më shumë se 130 ndeshje të kampionatit francez, raporton KosovaPress.

Po ashtu, ai bëri debutimin e tij si gjyqtari i katërt i ndeshjes në humbjen e Celticut kundër Real Madridit në raundin final të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e fundit e tij ishte më 6 nëntor, ku ndau drejtësinë në përballjen mes Lille dhe Rennes, para se të merrte detyrën e gjyqtarit të katërt në takimin e Paris Saint-Germain me Auxerre të dielën e 13 nëntorit.

Hamel kishte bërë nëntë paraqitje vendase si gjyqtar këtë sezon, me tetë që erdhën në ligën e parë të futbollit francez dhe një ndeshje nga Ligue 2.

“Arbitrazhi është në zi. Kemi mësuar për vdekjen e kolegut dhe mikut tonë, Johan Hamel, gjyqtar në Ligue 1, në moshën 42 vjeçare”, shkruante në një komunikatë të Unionit të Gjyqtarëve Elitarë të Futbollit (SAFE).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat