Portugalia u kualifikua tutje, vjen reagimi emocionues nga Ronaldo

Futboll

Portugalia u kualifikua tutje, vjen reagimi emocionues nga Ronaldo

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 00:22
Cristiano Ronaldo

Portugalia ka shënuar fitoren e dytë në Botëror, duke u kualifikuar në 1/8 e finales.

Portugezët triumfuan ndaj Uruguait me rezultat të pastër 2:0.

Cristiano Ronaldo ka reaguar pas kualifikimit.

“Jemi në 1/8 e Kupës së Botës! Punë e shkëlqyer ekip! Përballë një kundërshtari të madh, ne bëmë që forca dhe cilësia jonë të vlente. Le të shkojmë! Jemi në luftë dhe ëndrra jonë është ende e gjallë! Hajde, Portugali!”, shkroi Ronaldo. 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat