Sherr masiv në Zenit-Spartak: 70 persona në fushë, shkelma, grushta dhe 6 të përjashtuar

Futboll

Sherr masiv në Zenit-Spartak: 70 persona në fushë, shkelma, grushta dhe 6 të përjashtuar

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 13:37
Sherr masiv në Zenit-Spartak

Ndeshje e pabesueshme në finalen e Kupës së Rusisë mes Zenit St. Petersburg dhe Spartak Moskës, e fituar nga Zeniti me penallti. Në bilbilin e fundit, Wilmar Barrios i Zenit u përplas me sulmuesin e Spartak, Quincy Promes.

Në atë moment, mbrojtësi brazilian i Zenit, Rodrigao ndërhyri, duke sulmuar sulmuesin e Spartak, Shamar Nicholson.

Kështu, brenda pak sekondash, situata u përshkallëzua në një sherr, me gjyqtarin Vladimir Moskalev dhe ndihmësit e tij të paaftë për të mbajtur situatën.

Në fund u përfshinë edhe anëtarët e stafit stërvitor dhe të pranishmit në pankinë. Në total, 6 lojtarë u  përjashtuan: Rodrigao, Barrios dhe Malcom nga Zeniti, Nikolson, Sobolev dhe Selikhov nga Spartak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat