Serbes që i dështoi plani, akuzon Xherdan Shaqirin për foto

Futboll

Serbes që i dështoi plani, akuzon Xherdan Shaqirin për foto

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 11:48
Ilustrim

Maja Nikoliq është një farë këngëtare serbe por plani i saj dhe disa serbëve dështoi duke iu falënderuar fitores së Zvicrës me kapitenin Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Shaqiri veç e hapi serinë e golave, ndërsa Zvicra triumfoi me rezultat 3:2 dhe e eliminoi Serbinë nga Kampionati Botëror. 

Maja gjatë një emisioni ka komentuar edhe gjestin që Xherdan Shaqiri bëri kundrejt lojtarëve serbë, gjatë ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës.

Maja tregon si i dështoi plani.

“Për mua futbolli është një gjë e madhe. I përkrah dhe i dua aq shumë, saqë isha gati të këndoja për ta tre ditë sikur të arrinin ta mposhtnin Zvicrën”, tha ajo, madje duke gënjyer:

 “Ajo që njerëzit nuk e dinë është se Shaqiri më ka dërguar përshëndetje nga dhoma e zhveshjes ku kanë luajtur këngët e mia".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat