Një bastexhi fiton 1 milionë dollar nga kualifikimi i Marokut

Futboll

Një bastexhi fiton 1 milionë dollar nga kualifikimi i Marokut

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 21:21
Një bastexhi fiton 1 milionë dollar nga kualifikimi i Marokut

Maroku është padyshim surpriza më e bukur e këtij Botërori.

Kombëtarja afrikane arriti të eliminonte Spanjën me penallti, teksa koha e rregullt u mbyll në barazim pa gola.

Ky triumf i marokenëve, të cilët siguruan një biletë historikë për në çerekfinalet e Kupës së Botës, i ka dhuruar një bastexhiu, plot 1 milionë euro.

Ai para startit të Botërorit kishte vendosur 90 mijë e 818 dollarë, një skedinë të çmendur, duke parashikuar që kombëtarja e Marokut do të kualifikohej në çerekfinale, teksa arriti të fitonte plot 1 milion e 89 mijë dollarë.

Një shifër kjo goxha e konsiderueshme. Koeficienti për kualifikimin e Marokut në çerekfinale, para startit të Botërorit ishte plot 1100.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat