Senzacion, Koln i merr pikë Bayernit në "Allianz Arena"

Futboll

Senzacion, Koln i merr pikë Bayernit në "Allianz Arena"

Nga: K. G. Më: 24 janar 2023 Në ora: 22:23
Koln

Bayerni shmang humbjen në minutën e 90-të, me një eurogol të futbollistit Joshua Kimmich.

Bayerni ka barazuar me rezultat 1:1 me Koln-in, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Allianz Arena” në Munih.

Koln shkakton senzacion, i merr pikë Bayernit. 

Skhiri në minutën e 4-të kaloi në epërsi Koln-in.

Në minutën e 90-të, Joshua Kimmich nga rreth 25 metra godet bukur dhe topi puth tërthorësen e futet në këndin e majtë, 1:1.

Bayerni kryeson me 36 pikë dhe Koln është në vend të 10-të me 21 pikë pas 17 jave në Bundesliga I.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat