Klubi turk i Trabzonspor bën gjestin fisnik

Futboll

Klubi turk i Trabzonspor bën gjestin fisnik

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 13:59
Klubi turk i Trabzonspor bën gjestin fisnik

Klubi turk i Trabzonspor hapi dyert për fëmijët, shtëpitë e të cilëve u shkatërruan në 2 tërmete në Kahramanmaras, familjet e të cilëve u dëmtuan ose kishin nevojë për strehim.

Duke vepruar me koordinimin e Guvernatorit të Trabzonit dhe AFAD-it për të ndihmuar viktimat e tërmetit, klubi turk organizoi ambientet e akademisë së futbollit për të pritur të mbijetuarit nga tërmeti.

“Me koordinimin e Guvernatorit të Trabzonit dhe AFAD-it, ne kemi bërë të gatshme Akademinë tonë të Futbollit Okzan Sumer dhe objektet e Kadir Ozcan për të pritur djemtë dhe vajzat tona nga mosha 8 deri në 17 vjeç, familjet e të cilëve u dëmtuan në fatkeqësi nga tërmeti dhe kush kishte nevojë për strehim.

Do të presim 30 djem nga mosha 8-17 vjeç në Akademinë e Futbollit Okzan Sumer dhe 10 vajza në objektet e Kadir Ozcan, për të shëruar plagët e fëmijëve tanë të dëmtuar nga fatkeqësia e tërmetit që shkaktoi trishtim të madh në vendin tonë.

Me këtë rast edhe një herë mëshira e zotit për qytetarët tanë që humbën jetën nga tërmeti që na mbyti të gjithëve. Shprehim ngushëllimet tona për familjet, të afërmit dhe kombin e qytetarëve tanë dhe u urojmë shërim të shpejtë të plagosurve tanë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat