Mediumi i njohur zviceran tregon se çfarë nënkupton ky gjest i Granit Xhakës

Futboll

Mediumi i njohur zviceran tregon se çfarë nënkupton ky gjest i Granit Xhakës

Nga: K. Goca Më: 19 mars 2023 Në ora: 20:55
Granit Xhaka

Janë 55 minuta në stadiumin “Emirates” në Londër kur Granit Xhaka kthehet për të festuar. 

Ai vetëm futi topin në portë dhe ka bërë rezultatin 3:0, shkruan mediumi zviceran “Blick”. 

Për të brohoritur, ai mban gishtin e madh të dorës së djathtë në hundë dhe përkul gishtat.

Image

Vajza e Xhakës

Ajo që duket e veçantë ka një sfond të përzemërt: vajza e Xhakës, Ajana (3 vjeçe) është në stadium dhe brohorit me të njëjtin gjest.

Bashkëshortja e Xhakës, Leonita, ka postuar në Instagramin e saj foton e vajzës së ngazëllyer të Xhakës.

Tashmë të martën, Xhaka u lidh me vajzën e tij të vogël duke brohoritur, kur ylli i kombëtares shënoi kundër Sporting Lisbonës në Europa League, brohoriti para televizorit. Fotoja bëri xhiron e botës.

Arsenali e ka mposhtur me rezultat 4:1 Crystal Palacen në kuadër të Premier League.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat