Italia pa asnjë lojtarë të Juventusit pas 29 vitesh

Futboll

Italia pa asnjë lojtarë të Juventusit pas 29 vitesh

Më: 23 mars 2023 Në ora: 16:15
Italia

Italia mbrëmjen e sotme do të nis fushatën e kualifikueseve të Europianit, por pas 29 vitesh do të ketë një risi.

Asnjë lojtar i Juventusit nuk do të zbesh në fushë pas dëmtimit të Federico Chiesas, ndërkohë që Bonucci është i lënduar dhe me shumë mundësi do ta nisë nga stoli.

Hera e fundit pa lojtarët e Juventusit në ndeshjet zyrtare për Italinë daton në vitin 1994, kur të kaltrit fituan 2-0 në Estoni në një ndeshje të vlefshme për kualifikueset e kampionatit europian.

Italia do të përballet në orën 20:45 përballë Anglisë në sfidën hapëse të kualifikueset për Euro 2024. Italia dhe Anglia bëjnë pjesë në grupin C së bashku me Ukrainën, Maqedoninë e Veriut dhe Maltën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat