Nuk mjafton goli i kapitenit Xhemalija për Zvicrën 

Futboll

Nuk mjafton goli i kapitenit Xhemalija për Zvicrën 

Më: 30 maj 2023 Në ora: 18:38
Demir Xhemalija

Anglia U17 u tregua më e mirë se Zvicra U17, duke i e mposhtur me rezultat 4:2. 

Nuk mjafton goli i lojtarit Xhemalija për Zvicrën 

Talenti i madh, Demir Xhemalija, bëri lojë të mirë për zviceranët por goli tjetër i bukur nga gjuajtja e lirë nuk i kreu punë Zvicrës në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror U17. 

Kapiteni Xhemalija shënoi në minutën e 52 dhe u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 40-të.

Portieri Gentrit Muslija u paraqit standard në radhët e Zvicrës.

Në Botëror u kualifikua Anglia.

Ndeshja u zhvillua në Hungari, në kuadër të Kampionatit Evropian U17.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat