Dukagjini shijon fitoren e parë, Fushë Kosova fundoset  

Futboll

Dukagjini shijon fitoren e parë, Fushë Kosova fundoset  

Nga: K.G. Më: 23 shtator 2023 Në ora: 16:59
Solomon

Dukagjini ka shijuar fitoren e parë në kuadër të javës së 6-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Skuadra nga Klina e mposhti me rezultat 1:0 Fushë Kosovën. 

Një fitore e merituar për Dukagjinin, ndërsa Fushë Kosova ende nuk di si fitohet dhe fundoset në  renditje me vetëm një pikë.

Futbollisti Solomon ka siguruar fitoren e klinasve, duke shënuar në minutën e 75-të.

Dukagjini ngritet në vend të shtatë me 6 pikë apo me një fitore, tre barazime dhe 2 humbje deri me tash.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat