Futbolli nuk njeh miq, Ronaldo shkarkon Baptista nga posti i trajnerit

Futboll

Futbolli nuk njeh miq, Ronaldo shkarkon Baptista nga posti i trajnerit

Më: 8 nëntor 2023 Në ora: 23:56
Ilustrim

Ronaldo Nazario da Lima Ronaldo, pronari i klubit të futbollit Real Valladolid, ka shkarkuar trajnerin Julio Baptista, me të cilin përndryshe janë miq të mirë, ndërsa ia drejtonte ekipin B të këtij klubi.

Pas deklaratave kontroverse të brazilianit dhe pas një humbjeje tjetër pas së cilës Valladolid B arriti në zonën e rënies në kategorinë e katërt, pati një ndërprerje bashkëpunimi.

Baptista kritikoi drejtuesit e klubit për shkak të futbollistëve që stërviten çdo ditë me ekipin e parë dhe luajnë për ekipin e dytë. Kjo, së bashku me rezultatet e këqija, solli vendimin për shkarkim.

Baptista, një mik personal i Ronald Nazario, është një fans i madh i bashkëkombasit të tij, por pas kritikave iu desh të largohej nga klubi me të gjithë stafin e trajnerëve.

Valladolid njoftoi se zëvendësuesi i tij është Alvaro Rubio, ish-kapiteni i klubit, i cili është pjesë e stafit të ekipit të parë që nga viti 2017.

Julio Baptista luajti për shumë klube në karrierën e tij si Real Madrid, Arsenal, Roma dhe Sevilla.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat