Skuadra shqiptare i merr pikë Sutjeskës në Nikshiq

Futboll

Skuadra shqiptare i merr pikë Sutjeskës në Nikshiq

Nga: K. G. Më: 26 nëntor 2023 Në ora: 16:56
Deçiqi

Derbi i javës së 17-të në kampionatin malazez është zhvilluar në Nikshiq, mes Sutjeskës dhe skuadrës shqiptare Deçiqi.

Përbalja mes këtyre skuadrave ka përfunduar me rezultat 1:1.

Deçiqi kthehet me pikë të madhe por e humbi kreun e tabelëë, ku tani Buduçnosti është lider i ri.

Bozhoviq në minutën e 44-të realizoi nga penalltia për 0:1.

Sutjeska ka barazuar në pjesën e dytë, me golin e Matanoviq në minutën e  63-të.

Buduçnosti kryeson me 35 pikë, pasojnë Deçiqi 34, Jezero 25, Sutjeska 24 sosh etj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat