Vjosa senzacion i vjeshtës, Ferizajt nuk i ikë treni! Renditja e Grupit B

Futboll

Vjosa senzacion i vjeshtës, Ferizajt nuk i ikë treni! Renditja e Grupit B

Nga: K. G. Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 20:05
Vjosa    

Vjosa e Shtimes është senzacion i vjeshtës. 

Shtimjanët janë kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi B.

Vjosa ka tubuar 31 pikë, ka 1 më shumë se Prishtina e Re, 2 se Ferizaj dhe 3 se Ulpiana e Lipjanit.

Ferizajt si favorit i madh për kreun e tabelës, falë rezultateve të mira në pesë javët e fundit, nuk lejuan që t’iu ikë treni.

Grupi B

1. Vjosa    14    10    1    3    22:12    31
2.  Prishtina e Re    14    9    3    2    21:13    30
3. Ferizaj    14    9    2    3    26:12    29
4. Ulpiana    14    9    1    4    27:18    28
5. Ramiz Sadiku    14    5    3    6    18:16    18
6. 2 Korriku    14    3    5    6    14:19    14
7. Kika    14    4    1    9    15:25    13
8. Flamurtari    14    3    3    8    13:26    12
9. Vushtrria    14    2    5    7    14:19    11
10. Vllaznia    14    2    4    8    10:20    10

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat